Viktorija Jakučinskaitė

Nuo pat vaikystės žavėjausi savo mamos – siuvėjos darbu, kai iš skiautės medžiagos ji sukurdavo gražiausias sukneles klientėms, kurioms sovietmečio deficito laikais pasipuošti buvo itin sudėtinga. Jau tuomet pradėjau piešti pirmuosius eskizus, kuriuos mano mama įvertindavo ir naudojo savo darbe. Jos kūryba mane užburdavo ir, greičiausiai, nulėmė mano likimą ir norą puošti ir puoštis. Pirmos drabužių dizaino studijos duris atvėriau dar 2004 metais, tik įgijus Vilniaus Dailės Akademijoje kostiumo dizaino specialybę.

Susisiekite
Kodėl „Tiulio fėja“?
„Tiulio fėja“ – taip pavadinome mūsų studija, kurioje kartu su komanda pradėjome kurti. Iš karto supratau, kad, noriu naujovių, noriu pati sukurti savo kūrinį, kurį pati galiu pasiūlyti klientėms, o ne siūti drabužius pagal užsakymus.
 
Kodėl „Tiulio fėja“? Studijuodama dirbau renginių organizavimo įmonėje, kur dariau įvairius pakvietimus, papuošimus ir kitus renginių atributus – visą tai darydavau itin meniškai, naudodama pačias įvairiausias medžiagas, ne tik popierių ir dažus. Tuometinis mano vadovas – įmonės direktorius Gediminas Jaunius vieną dieną man pasakė, kad mane kolegos vadina ne kitaip, o Tiuliu fėja. Juokiausi gal valandą, šis pavadinimas man tikrai tinka, nors nuo pat vaikystės bijojau pravardžių. Tai kodėl nepavadinus taip studijos? Juolab tai atspindi ir mano kuriamų suknelių lengvumą, ir švelnumą, ir net pasakos jausmą, kai klientė pasimatuoja jau parengtą suknelę.
 
Gimus antrai dukrai, nusprendžiau atidaryti drabužių parduotuvę, todėl pamaniau, kad neverta kurti naujo pavadinimo, kai mane visi jau žino kaip „Tiulio fėją“, todėl šis prekės ženklas, drabužių studijos pavadinimas pasirodė tinkamiausias.
 
Aš ir mano siuvėjų komanda šiandien
Šiandien mes – aš ir mano siuvėjų komanda – kuriame drabužius tikroms fėjoms. Merginoms, moterims ir jų dukroms. Taip pat priimame ir individualius užsakymus savo kūrybinėje studijoje, įgyvendindami jūsų idėjas ir norus. Mano tikslas – padėti moterims kasdien, juk net ir dėvint darbo kostiumėlį, jos gali jaustis pasipuošusios ir išskirtinės. Visada svajojau, kad moterys, dėvėdamos mano kurtus drabužius, atrodytų ir jaustųsi pakylėtos. Kuriamus drabužius skirstome į tris kategorijas:
1

Kasdienės suknelės

Tinkančios bet kokiai progai, išskirtinės suknelės, išsiskiriančios įdomia apdaila, idėja ar sukirpimu.

2

Vakarinės suknelės

Puikiausias modelis renkantis suknelę išleistuvių vakarui, krikštynoms ir kitoms ypatingoms progoms.

3

Vestuvinės suknelės

Pagrindinė mūsų specializacija ir aistra. Pačią svarbiausią progą savo gyvenime galime leisti jums pasijausti tikra šventės karaliene.

Mūsų drabužiai ir kolekcijos
Jaukioje drabužių parduotuvėje, įsikūrusioje Vilniaus senamiesčio širdyje, klientės gali pasimatuoti kurtus drabužius ir išsirinkti tinkamiausią, ar net susikurti savo svajonių suknelę. Internetinę parduotuvė sukūrėme toms, kurios net nepakilusios nuo sofos ar darbo stalo galėtų patogiai apsižiūrėti mūsų siūlomą asortimentą. Profesionalios komandos pagalba drabužių kūrimas čia trunka atsižvelgiant į klientės poreikius ir galimybes, ir tai gali trukti nuo kelių dienų, iki kelių mėnesių, kurių prireikia ypatingos vestuvių suknelių.
 
Esu sukūrusi ir visuomenei pristačiusi 15 kolekcijų. Ir net pati pastebiu, kad esu konservatyvi – mūsų stilistika keičiasi nežymiai. Pradėjus kurti sukneles iš tiulio, šifono, gipiūro – tai buvo vienetiniai drabužiai, net egzotika, nes daugiau niekas nekūrė nieko panašaus. Tada šių suknelių nebuvo įmanoma supainioti su jokiomis kitomis. Tačiau, metams bėgant, atsirado labai daug šio stiliaus pasekėjų, ir šiuo metu tai yra populiariausias pasirinkimas ypatingoms progoms.
 
Nuo kitų drabužių studijų mes skiriamės tuo, kad mūsų klientėms nereikia laukti naujų drabužių kolekcijų ilgą laiką. Studijoje kasdien gimsta naujas eskizas, naujas drabužis, kuris bet kurią dieną gali atsirasti mūsų fėjų spintose. Mes siekiame ieškoti naujų idėjų, kurti išskirtinius drabužius, kuriuose naudojami įvairūs siuvinėjimai pagal autorinius raštus, grafikos darbai.
 
„Tiulio fėja“ turi kitokį požiūrį į drabužius. Net kurdama kasdienes sukneles, ji, vilkint šį drabužį, leidžia pasijausti tarsi ypatingą dieną, parodyti, kad esi išskirtinė. Pranešk apie save, būk drąsi. Kalbėk. Mūsų kurti drabužiai ir bus tavo pirmi žodžiai, kuriais tu praneši apie save visuomenei.
 
„Tiulio fėja“ ypatingomis progomis jau rengė Eveliną Anusauskaitę, Agnę Jagelavičiūtę, Jurgą Šeduikytę, Rūtą Mikelkevičiūtę, Gintarę Gurevičiūtę, Kariną Krysko, Jurgitą Krivickienę ir daugelį kitų įžymybių.